Metropolis Bossa

2016

Unique and seducing bossa jazz style. Ritmo Afinado's first EP album released in May 2016.

We will delight your ears with a smooth, inspiring jazz mood from beautiful Italy... let the Mediterranean breeze seduce your senses through our tunes.


Dal vivo, dal mare

2015

Niezapomniane występ na żywo na jednej płycie CD. Francesco Bossa Quartet wróci po zaledwie 3 miesiący od pierwszego albumu CD.


" Dal vivo dal mare " jest istotą naszej inspiracji: emocje strumieniowo na żywo, morza o smaku poezji, grafika pełna człowieczeństwa i nadal może być dotknięty przez moc muzyki. Elegancki rysunek starszych lat '60/'70.

"Znane i lubiane w Polsce włoskie piosenki są interpretowane przez Francesco Chiarini w sposób szczególny. Wokal Francesco odznacza sie ciepłą i słoneczną barwą, przyjemną kolorystyką. Dzięki kompaktowemu składowi opartemu o gitarę, fortepian, trąbkę oraz perkusjonalia, otrzymujemy subtelną, pełną uczuć muzykę, której słucha się z przyjemnością i lekkością. Piosenki oprawione wspaniałymi improwizacjami Andrzeja Mikulskiego i Damiana Marata, dają nam muzykę, dobrą na kameralne spotkania z muzyka włoską, jak i na większe koncerty. Polecam!"

 

K.G - Polish jazz guitarist


Estate

2014

"Estate" to nastrojowa mieszanka nacechowana intelektem i zmysłowością.

W tym włosko-brazylijsko-polskim projekcie pragniemy wprowadzić Państwa z pasją w klimat łagodnych, przyjemnych dźwięków i barw muzycznych.


Album Estate rozpoczyna subtelnie zaaranżowany utwór Lambada - szybka bossa z wyróżniającą się romantyczną gitarą i delikatną trąbką. Melodie stają się coraz bardziej urokliwe dla Słuchacza, im większe jest jego zaangażowanie oraz percepcja muzyczna.

RafaL Bryndal - Jazz EKSpert

"Jazz bywa pasją, cudowną pasją..." – słowa Rafała Bryndala, jednego z największych polskich ekspertów muzyki jazzowej, który w swoim programie w najsłynniejszej stacji jazzowej Radio Zet Chilli zaprezentował "z wielką przyjemnością i rozrzewnieniem" utwór Marino Marini "Nie płacz kiedy odjadę" w aranżacji Francesco Bossa Quartet z albumu ESTATE.

 

 http://www.zetchilli.pl/Radio/Programy/Rafal-Bryndal-Jazz-Quartet

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_BryndalYujiro Nakajima – mistrz gitary stylu bossa nova

 "Wyrafinowana aranżacja, wielobarwna harmonia, ekscytujący rytm. Będę wielokrotnie słuchać tego albumu z zaangażowaniem!"

https://www.youtube.com/user/yujiliberdade

Leonardo Masi – włoski muzykolog

"Muzyka Francesco Bossa Quartet jest niezwykle przyjemna w słuchaniu, prosta i bardzo ekskluzywna.”

http://www.leonardomasi.com/bio/

http://www.wnh.uksw.edu.pl/node/291