Poesia in Musica

muzyka włoska warszawa na żywo francesco chiarini
muzyka włoska warszawa na żywo francesco chiarini

Włoska poezja śpiewana

 

Podczas koncertu usłyszymy subtelny ale pełne rytmu covery m.in.: Fabrizio de Andre', Ivano Fossati, Vinicio Capossela, Bruno Martino, Sergio Cammariere i jeszcze Lucio Dalla, Jose' Feliciano i wielu innych. 

 

Francesco Chiarini to doświadczony włoski gitarzysta oraz wokalista, który wykonał wiele koncertów we Włoszech i w Polsce. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat pod skrzydłami maestro Maurizio Pitacco ze Szkoły Muzycznej w Piacenzy we Włoszech. Do dziś współpracował ze światowymi muzykami: Fausto Beccalossi (akordeonistą Al di Meola), Paulinho Garcia (gitarzystą Toots Thielemans) i Robertinho de Paula (synem legendarnego Irio de Paula).

Wśród najważniejszych osiągnięć scenicznych szczególne znaczenie mają: finał w prestiżowym konkursie jazzowym „Nicola Arigliano” w Lecce (Włochy), występ w słynnym klubie Rolling Stone w Mediolanie, kilkukrotny udział w festiwalu „Tendenze” w Piacenzy, koncerty na ekskluzywnej riwierze Jeziora Garda oraz nad Adriatykiem.

Autorska interpretacja jazzowa utworu L’Italiano, została promowana przez samego Toto Cutugno, gwiazdę muzyki włoskiej. Jest założycielem włosko-polsko-brazylijskiego zespołu „Ritmo Afinado”, który wydał do tej pory trzy płyty, docenione przez ekspertów, takich jak: Rafał Bryndal, Leonardo Masi, Yujiro Nakajima.

Gościnnie jego piosenki były emitowane podczas audycji jazzowych m.in. w Radio Zet Chilli. Występuje podczas prestiżowych muzycznych eventów, współpracuje z Włoskim Instytutem Kultury i Włoską Ambasadą.

 

Francesco o muzyce: "Myślę, że bycie wykonawcą i twórcą, to nie tylko zawód; to coś zdecydowanie więcej. To umiejętność wzbudzenia emocji poprzez własną pasję do muzyki. Bowiem nasi słuchacze to osoby lubiące włoskie przeboje, ale także odbiorcy szukający czegoś więcej, niż łatwostrawnego, gotowego produktu.”